Orjâlâškielâ

Wikipedia:st
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
5. Orjâlâškielâ

Orjâlâškielâ taihe pajekielâ lii sämikielâ.

Orjâlâškielâ pustaveh[Mute | Mute käldee]

А а Á á B b C c Č č D d Đ đ E e
F f G g H h I i J j K k L l M m
N n Ŋ ŋ O o P p R r S s Š š T t
Ŧ ŧ U u V v Z z Ž ž

Kielâoppâ[Mute | Mute käldee]

Kieldimverbâ[Mute | Mute käldee]

Indikativ, konditionalpotential

Persovn Ol. Kl. Ml.
1. in ean eat
2. it eahppi ehpet
3. ii eaba eai

Imperativ

Persovn Ol. Kl. Ml.
1. allon allu allot
2. ale alli allet
3. allos alloska alloset

Käldeeh[Mute | Mute käldee]